Bebekle Yolculuk

Bebekle Yolculuk

Bebekle yolculuk, yapılacak ve alınacak onca şey varken gözünüzde büyüyor olabilir ama birkaç püf noktasıyla kolayca atlatabileceğiniz bir seyahat yapabilirsiniz. Öncelikle uçak ya da araba yolculuğu arasından bebeğinizin karakterine, rutinine ve sizin konforunuza en uygun olanı seçmelisiniz.

Bebekle Uçak Yolculuğu

Uçak yolculuğu yolculuk süresini oldukça kısalttığı için iyi bir seçenektir. Özellikle yolculuk yapmaktan hoşlanmayan bir bebeğiniz varsa bebekle yolculuk uçakta kısa sürede biter. Birkaç ay önceden uçak bileti alındığında bazen otobüs biletlerinden bile ucuz seçenekler bulunabiliyor. Tek dezavantajı tatil sezonlarında bavul vermek için uzunca bir sıranın sizi bekliyor olmasıdır. Bu sebeple bebekle yolculuk planlarken uçak saatinden 2-3 saat önceden havaalanında olmanız gerektiğini unutmayın.

Bebekle Uçak Yolculuğu

El bagajınıza bebeğinizin mamasını, suyunu ve birkaç küçük oyuncağını koymayı ihmal etmeyin. Mümkünse daha rahat emzirebilmek için ön ve kenar koltuklardan yer seçimi yapın.

Bebekli yolcu avantajlarını öğrenin, bazı markaların geçiş üstünlüğü yaratacak hızlı geçiş kampanyaları olabiliyor, bunları takip edin. Böylece uzun kuyrukları atlatabilirsiniz.

Uçağa binmeden bebeğinizin bezini değiştirin.

Bebeğinizin üstünde kolayca çıkartılıp giydirilecek örneğin body ve tişört gibi kat kat giysiler giydirin. Havalandırma sebebi ile uçağın için serin olabilir, yanınızda bir kundak örtü bulundurmanızda fayda var.

Uçağa en son girip ilk çıkmaya çalışın ki bebeğiniz fazla sıkılmasın.

Uçuş sırasında çocuğunuz, kulaklarının basınçtan etkilenmemesi için çiğneme hareketi yapmalıdır. Bebeğiniz küçükse biberondan mama vermek veya emzik vermek işe yarar. Ancak en faydalı ve pratik yöntem emzirmektir. Kalabalık ve sıkışık bir ortam olsa da Zuppers Fonksiyonel Puset ve Emzirme Örtüsü ile uçakta da rahatça emzirebilirsiniz.

Uçuş sırasında bebeğinizin burnunun tıkanma ihtimaline karşı yanınızda serum fizyolojik damla bulundurun.

 

Bebekle Araba Yolculuğu

Araba yolculuğu kendi özelinde ve düzeninde olmaktan hoşlanan, pencereden dışarıyı seyretmekten zevk alan bebekler ile gerekli hazırlıklar önceden yapıldıktan sonra gayet rahat bir alternatiftir.

Bebekle Araba Yolculuğu

Araç kiralıyor iseniz ve bebeğiniz 6 aydan büyükse sözleşmenize bebek oto koltuğu da ekletmeyi unutmayın. Bebek koltuğu çok temiz olmayacağı için yanınızda Zuppers örtünüzü bulundurmayı ihmal etmeyin.

Şahsi arabanızla yolculuk yapacaksanız arabanın kontrollerini yaptığınızdan, araçtaki benzin, hava ve su miktarının dolu olduğundan ve ilk yardım çantanızdaki her şeyin tam olduğundan emin olun.

Eğer bebeğiniz 6 aylıktan küçükse veya hala sık sık sütünüzü sağıp saklıyorsanız arabada bulunması gereken ön önemli şey buz kutusu ya da termal biberon çantasıdır. Arabayla genelde uzun saatler yolculuk yapıldığından sıcak havada bakteri oluşumunu engellemek için sütü doğru koşullarda saklamak çok önemli. Eğer süt sağma makinenizin pille çalışma özelliği var ise yanınıza yedek pil alarak, mola vermeyi beklemeden arabada da süt sağabilirsiniz.

Seyahat sırasında bebeğinizin çantasında her zaman ihtiyaç duyacağınız malzemelerin yakınınızda olması da önemlidir. Ancak bebek çantasının eşya ve oyuncak dolu koltukta kalabalık etmemesi için araç içi düzenleyici tavsiye ediyoruz. Böylece bebeğinizin suluk, biberon, ıslak mendil, yedek body, önlük, plastik kaşık gibi ihtiyaçları hem elinizin altında olur hem de arabada hiç yer kaplamaz.

Bebek için faydalı hazırlıklardan biri de araç koltuğuna örtü sermektir. Arabalarda klima olsa da bazı durumlarda klimayı açamıyor ya da açsanız bile çok sıcak havalarda arabanın içini yeterince serinletemiyor olabilirsiniz. Bu yüzden bebeğiniz sıcaktan terlediğinde terini çekmesi için Zuppers Kundak Örtü tavsiye ediyoruz. İnce ve nefes alan cilde dost viskon kumaşı sayesinde terletmez, esnek yapısıyla rahatça koltuğa gerdirilerek sıkıştırılabilir. Oto koltuğu kılıflarından daha pratik bir şekilde sökülür ve temizlenir.

Son olarak da araba güneşliği olmazsa olmazımız. Hem yan hem de arka cama koyarak bebeğinizi koruyabilirsiniz.

Yorumunuz var mı?

Mailiniz paylaşılmayacaktır.

X