Viskon Nedir?

[page_header height=”20px” text_color=”dark” align=”right” show_title=”0″ bg_color=”rgb(255, 255, 255)” bg_overlay=”rgb(255, 255, 255)”]

[row]

[col span__sm=”12″]

Viskon, kayın ağacından üretilen bir tekstil hammaddesidir. Aynı pamuk gibi doğal, selülozik bir üründür. Pamuk kadar sık bulunmayan bir hammadde olduğu için daha pahalıdır. Ancak o kadar narin ve tene uyumlu bir dokusu var ki bebek ürünlerimiz için bundan daha yumuşak ve doğal bir kumaş olamazdı. Üstelik defalarca yıkansa bile yumuşaklığını kaybetmez. Sürtünme ve yıkanma sonrası kumaş üstünde pütürlenme görülmez. Sıcak ve rutubetli ortamlarda nem tutuculukları çok iyidir. Yumuşacık ürünlerimizi kullandığınızda siz de neden viskonu seçtiğimizi daha iyi anlayacaksınız.

Viskon, üretimi sırasında kimyasal maddelere direnci az olduğundan genellikle kimyasal değişikliğe maruz bırakılmaz. Zuppers ürünleri için işimizi şansa bırakmıyor; ipliğinden boyasına cilde zarar verecek kimyasallar içermeyen OEKO-TEX sertifikalı, Türkiye’de üretilen kumaşlar seçiyoruz. OEKO-TEX Standart 100; üretimin bütün aşamalarındaki tekstil hammaddeleri, ara ve nihai ürünler için tek tip, global bir test ve belgelendirme sistemidir. Amacı zararlı maddelerden muaf ürünler sağlamaktır. Üretici ortaklarımızın OEKO-TEX sertifikasını buradan inceleyebilirsiniz.

[/col]

[/row]

X
25 TL İndirim
E-Posta listemize katıl anında 25 TL indirim kazan.
    Bültene Abone Ol
    Bülten Şartlarını kabul ediyorum.